Boerderij ‘Welgelegen’ in Akersloot is een bijzonder pand met een rijke geschiedenis, gebouwd in 1915 tegenover de veerpont aan het Noordhollandsch Kanaal. De boerderij ligt in een landelijke omgeving met weids uitzicht over de Schermerpolder en kenmerkt zich door zijn traditionele bouw. Sinds 1994 is de boerderij eigendom van de huidige eigenaar, die in 2001 besloot om het achterste gedeelte – bestaande uit de stal en kapberg – te verbouwen tot een ruime woning. De verbouwing is ontworpen door architect Jan Schouten, hij heeft rekening gehouden met het behoud van het oorspronkelijke karakter van de boerderij. De kapberg is getransformeerd tot een royale woning met drie verdiepingen. De unieke vorm van de kapberg, met een opvallend dak en bijzondere bouwdetails, maakt deze woning bijzonder in zijn soort. Deze boerderij laat zien hoe een historische boerderij op respectvolle wijze kan worden getransformeerd tot een comfortabele en sfeervolle woning, geschikt voor liefhebbers van rust, ruimte en authentieke bouwstijl.
Binnen wordt u direct verwelkomd door warmte en vakmanschap. In de handgemaakte, traditionele houten keuken staat een nieuwe AGA-fornuis met grill, warmhoud- en twee heteluchtovens. De deuren in deze keuken — afkomstig uit een Belgisch klooster — klappen naar beide zijden open. Het werkblad is van Belgisch hardsteen, met een indrukwekkende gootsteen die uit één steen gehouwen is. De vloer in de woonkamer is gelegd met robuuste grenendelen. De darsdeuren, speciaal voor deze boerderij ontworpen, zijn voorzien van ramen die uitkijken over de uitgestrekte weilanden — met in de verte de skyline van Alkmaar. Op de eerste verdieping zijn twee kamers, een ruime badkamer, een vide en een aparte wasruimte. De tweede verdieping biedt een grote slaapkamer, met de mogelijkheid om hier eenvoudig twee aparte kamers te realiseren.
Schuur
Via de achterdeur komt u binnen in de schuur. Deze ruimte is ook volledig vernieuwd tijdens de verbouwing en volledig geïsoleerd. Alle comfort is aanwezig, vloerverwarming, gegalvaniseerde spanten, water, isolatie en elektriciteit. De ruimte dient momenteel als paardenstal, maar kan ook wordt gebruikt als extra woonruimte (voor mantelzorg), een garage, kantoor of praktijk aan huis.
Appartement
Boven de schuur is een appartement gerealiseerd. Deze heeft een aparte opgang, ook ideaal om gasten te ontvangen. Het appartement bestaat uit een woonkamer met open keuken, een badkamer en een slaapkamer. Het appartement is modern ingericht en kan zo worden bewoond.
Op het erf is ruimte in overvloed: zeven parkeerplaatsen en een ruim opgezette tuin. In de tuin lopen kippen en staat een tuinhuis, van origine een oude bloemenstal van het NS-station in Haarlem. Aan de overkant van de weg is nog eens ruim een hectare weiland wat bij de woning hoort. En voor wie het water op wil: recht tegenover het huis is een plek om een boot te water te laten. Hier bepaalt u zélf het uitzicht, elke dag opnieuw.
De boerderij ligt in een landelijke omgeving aan de rand van Akersloot. Hier ervaart de rust van het buitenleven en bent u toch dicht bij de stad: op slechts 5 minuten van Alkmaar, 10 minuten van de kust, 15 minuten van Haarlem en Zaandam, en binnen 25 minuten in Amsterdam. Of u nu kiest voor paarden, ruimte, natuur of gewoon het bijzondere karakter van een nostalgische boerderij: deze plek biedt het allemaal.
Heeft u een landelijke woning, vrijstaande woning, woonboerderijen of vergelijkbare woning uit ons aanbod op het oog en wilt u deze woning bezichtigen? Plan vrijblijvend een (online) bezichtiging in via het formulier bij de betreffende woning of neem contact met ons op voor meer informatie.
Wij helpen graag om de zoektocht naar uw droomwoning zo makkelijk en leuk mogelijk te maken. Daarom maken wij geheel vrijblijvend een zoekprofiel voor u aan, waarmee u als allereerste op de hoogte bent van nieuw aanbod dat voldoet aan uw woonwensen. Op deze manier zult u vinden zonder te zoeken, uw droomwoning is een kwestie van tijd.
Landelijk wonen, midden in de natuur, tuinieren, een boswandeling maken. Je hoofd leegmaken tussen het groen. Het is wetenschappelijk bewezen dat wonen in het groen niet alleen helpt tegen stress en allerhande kwalen, maar dat het ook bijdraagt aan een langer leven. Daar kunnen wij ons bij Klaver Makelaardij helemaal in vinden. Vier redenen om, volgens ons, groen te koesteren.
Maak hieronder gratis en snel een Klaver Profiel aan, zodat u voortaan direct alle brochures kunt bekijken.
Heeft u al een Klaver Profiel? Log hier in »
Maak hieronder gratis en snel een Klaver Profiel aan om vrijblijvend een afspraak te maken voor bezichtiging
of maak een afspraak via WhatsApp 0226 555 777. Heeft u al een Klaver Profiel? Log hier in »
Vul onderstaand formulier in om vrijblijvend een bod te doen op dit object.
Heeft u al een Klaver Profiel? Log hier in »