Duinzicht op een kavel van 3.805 m²..
Aan de rand van de Diepsmeerpolder met uitzicht op de duinen ligt dit buitengewone perceel van 3.805 m² waar u uw droomwoning op kunt realiseren. Een geweldige locatie met fenomenaal weids uitzicht. Landelijk wonen met het Geestmerambacht op enkele minuten afstand van uw woning, Schoorl op 10 minuten rijden en binnen 15 minuten bent u in Alkmaar. De huidige oude dubbele stolp is in vervallen staat, waarbij herontwikkeling van de stolpboerderij niet tot de mogelijkheden behoort, maar de focus legt op sloop en het nieuwbouwen van uw droomwoning. Er zijn binnen het bestemmingsplan vanuit de gemeente twee mogelijkheden, namelijk:
1: het nieuwbouwen van een vrijstaande woning (villa/boerderij) geheel naar eigen wens en smaak. Daarbij is het realiseren van een paardenbak ook mogelijk, indien gewenst.
2: het nieuwbouwen van een 2-onder-1 kapboerderij geheel naar eigen wens en smaak. Dus mocht u dubbele bewoning wensen op het perceel is dit enkel mogelijk in de vorm van een 2-onder-1 kapboerderij.
De procedure bij de gemeente is reeds ingezet om de bestemming te wijzigen naar wonen. Wij bespreken graag met u de mogelijkheden om u te assisteren bij het realiseren van uw droomwoning. In de Quickscan bestemmingsmogelijkheden kunt u alle relevante informatie vinden m.b.t. de belangrijkste bouw- en gebruiksmogelijkheden. De stolpboerderij staat in de huidige situatie erg vooraan de kavel. Echter heeft de gemeente aangegeven dat er mogelijkheden zijn om het bouwvlak naar achteren (het zuiden) te verplaatsen. De visualisaties geven u inspiratie/suggesties van de mogelijkheden op dit royale buitengewone perceel. De visualisaties zijn suggesties. U bent dus niet gebonden aan deze ontwerpen en geheel vrij om in samenspraak met de gemeente een woning te realiseren.
De polder Diepsmeer is een voorloper van de grotere droogmakerijen Heerhugowaard en de Schermer die rond 1630 met windmolens werden drooggemalen. De opzet van de polder is vergelijkbaar; voor die tijd grote kavels, redelijk strak geometrisch geordend met een centraal gelegen pad in noord-zuid richting voor de aan- en afvoer van producten. Verder transport gaat dan via de vele vaarten in de omgeving en de enkele kerkepaden die tussen de lintbebouwing van Koedijk en Langedijk liggen. De boerderijen zijn, in tegenstelling tot de grotere droogmakerijen die later worden gemaakt, aan de rand van de polder gesitueerd. Diepsmeer 4 is de eerste en lange tijd de enige bebouwing in de polder. Waar de Diepsmeer 4 als eerste boerderij in een ‘moderne’ polder ooit de vooruitstrevende pionier was is nu de agrarische functie verdwenen en de resterende dubbelstolp in verval. Tijd om deze plek nieuw leven in te blazen.
Let op! Het kan zijn dat u niet direct de door u aangevinkte voorzieningen ziet, zoom dan uit of versleep de kaart om in de buurt te kijken.
De vergunningen voor bouwen, wonen, monumenten, ruimte, natuur en milieu zijn samengevoegd in de omgevingsvergunning.
Vaak kunt u een principeverzoek bij uw gemeente schriftelijk of digitaal indienen.
Een principeverzoek is de ambtelijke benaming voor de eerste afspraak tussen een bouwaanvrager en de ambtenaar van een gemeente. Soms wordt deze eerste afspraak ook wel beginselaanvraag genoemd. U kunt een principeverzoek indienen om af te tasten wat de gemeente van uw ruimtelijk initiatief vindt. Het gaat over initiatieven die niet in het geldende bestemmingsplan passen. Het bestemmingsplan geeft aan waarvoor u de grond mag gebruiken en wat de bouwmogelijkheden zijn.
Maak hieronder gratis en snel een Klaver Profiel aan, zodat u voortaan direct alle brochures kunt bekijken.
Heeft u al een Klaver Profiel? Log hier in »
Maak hieronder gratis en snel een Klaver Profiel aan om vrijblijvend een afspraak te maken voor bezichtiging
of maak een afspraak via WhatsApp 06 146 319 31. Heeft u al een Klaver Profiel? Log hier in »
Vul onderstaand formulier in om vrijblijvend een bod te doen op dit object.
Heeft u al een Klaver Profiel? Log hier in »