Aan de Dorpsstraat van Zwaag staat deze goed onderhouden stolpboerderij met riant bijgebouw, op een perceel van ruim 1.800 m². Deze boerderij staat op een A-locatie en is voorzien van veel leefruimte, perfect voor een groot gezin. De beschutte tuin op het zuiden met heerlijke veranda maakt de woning helemaal af! Achter de boerderij staat een riant bijgebouw welke voor verschillende doeleinden is te gebruiken, zowel hobbymatig of bedrijfsmatig. De huidige eigenaar kocht dit destijds van rozenkwekerij Balk. Het bijgebouw werd toen gebruikt als kantine voor het personeel. Het bouwjaar van de stolp is 1902 en is rond 1970 grondig verbouwd. Vanaf 2013 wonen de huidige eigenaren in deze boerderij en hebben ook de nodige verbouwingen en renovaties uit laten voeren.
Via een grote oprit rijdt u het perceel op, u kunt zowel de auto voor als achter de poort parkeren. De hoofdentree bevind zich aan de oostkant van de woning. Bij binnenkomst in de hal valt uw oog gelijk op de authentieke tegelvloer. Deze ruime entree geeft toegang tot de inpandige garage (met elektrische deur), een (slaap)kamer en glazendeuren naar de hal. Vanuit hier kunt u de tuin, woonkamer, bijkeuken (met wasmachine aansluiting), een slaapkamer, toilet en badkamer bereiken. De ruime badkamer is voorzien van vloerverwarming, een whirlpool ligbad, aparte douche, wastafel en toilet. En u loopt vervolgens zo de masterbedroom in.
De ruime woonkamer is voorzien van vele ramen (met zonwering) en een schuifpui naar de heerlijke achtertuin. De frisse en landelijke keuken is van alle gemakken voorzien. Vanuit de hal gaat er een trap naar boven, hier bevindt zich een badkamer, twee riante slaapkamers met een wastafel en een schuifpui naar de loggia. Ook treft u hier de ruime bergzolder in het open vierkant. Deze ruimte biedt potentie, door middel van de visualisaties laten we u zien wat er onder andere mogelijk is.
Het bijgebouw is nu deels in gebruik als loods en werkruimte. Het andere deel is onder andere ingericht met een woonkamer, keukenblok en twee kamers. Perfect om te gebruiken als bijvoorbeeld B&B, hiervoor is wel een vergunning nodig.
De beschutte tuin is wel de USP van deze woning. Volop op het zuiden, prachtige planten en bomen, verschillende zitjes, sierberstrating en een heerlijke veranda waar u het hele jaar door kunt vertoeven.
De boerderij is gelegen op fietsafstand van Hoorn en op een steenworp afstand van de A7 richting Leeuwarden of Amsterdam. Binnen 40 minuten bent u al in Amsterdam. Winkelcentrum de Huesmolen is te bereiken binnen 5 fietsminuten. Hier vindt u verschillende winkels voor de dagelijkse voorzieningen.
Let op! Het kan zijn dat u niet direct de door u aangevinkte voorzieningen ziet, zoom dan uit of versleep de kaart om in de buurt te kijken.
Het vierkant is als het ware het geraamte van de boerderij. Aan het vierkant kun je zien of je boerderij in een ‘rijke tijd’ is gebouwd. Hoe dikker de paal, hoe rijker de boer was. Het ‘vierkant’ maakt een stolp anders dan een normaal huis. Alles valt of staat met de vierkantpalen en de sparren.
Kangoeroewonen betekent dat twee of drie generaties samenwonen in hetzelfde huis, maar toch apart. Elk gezin heeft dus een privéwoning. Er hoeft niet noodzakelijk een familiaire band te zijn tussen de gezinnen. Kangoeroewonen of zorgwonen is een trend welke is overgewaaid uit de Scandinavische landen, die nu al flink is ingeburgerd in onze contreien. Lees hier ook onze blog.
Alle grond in Nederland heeft via vastgelegde bestemmingsplannen een bestemming. Dit is een door de overheid opgesteld plan waar zowel de burger als de overheid zich aan dienen te houden. Een woonbestemming houdt in dat een object of perceel gebruikt of ingericht kan worden voor bewoning.